فتوای آیت الله سیستانی ضد فتنه مذهبی در عراق

فتوای آیت الله سیستانی ضد فتنه مذهبی در عراق

مرجع تقلید شیعیان عراق، اقدام شماری از افراد در دشنام به صحابه را محکوم کرد و آن را مغایر با آموزه‌های اهل بیت عصمت (علیهم السلام) به شیعیان و شاگردان خود دانست.
خبرگزاری فارس: فتوای آیت الله سیستانی ضد فتنه مذهبی در عراق +عکس

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، آیت الله سید علی سیستانی در پاسخ به استفتای یکی از مقلدان خود درباره اقدام گروهی از افراد در دشنام دادن به عمر بن خطاب و عایشه همسر پیامبر، این اقدام را به شدت محکوم کرد و آن را مخالف اخلاق و سیره اهل بیت (علیهم السلام) برشمرد.

این فتوا در حالی صادر شد که پس از شعار دادن چند جوان علیه شخصیت‌های مورد احترام اهل سنت در منطقه “الاعظمیه” بغداد، نوری مالکی نخست وزیر عراق هم با محکوم کردن توهین عده‌ای معلوم الحال به یاران پیامبر اسلام (ص)، دستور دستگیری فرد توهین کننده را صادر کرد.

نکته قابل توجه در این میان آن است که با وجود اقدامات تروریستی که همه روزه شیعیان عراق را به خاک و خون می‌کشد، مرجع اعلای شیعیان عراق و نخست وزیر شیعه مذهب این کشور، در قبال توهین چند نفر به باورهای اهل سنت، موضعی چنین قاطعانه اتخاذ می‌کنند و دستور بازداشت فرد توهین کننده نیز صادر می‌شود؛
اخیرا در برخی سایت‌ها، ویدئوهایی از فردی به نام “ثائر الدراجی” منتشر شده است که در آن با بر زبان راندن کلمات توهین آمیز؛ به اصحاب پیامبر (ص) ناسزا می گوید و عده‌ای نیز وی را همراهی می‌کنند.

این اقدام توهین آمیز چند جوان به سرکردگی “ثائر الدراجی” با اعتراض شدید علما و مراجع شیعه در عراق مواجه گردید.

“مقتدی صدر” از علمای عراق و رهبر جریان صدر نیز با محکوم کردن این اقدام، اعلام کرد: این امر، با هدف فتنه انگیزی در عراق، توسط عده ای مزدور انجام گرفته است.
– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920718000758#sthash.vJDt2JWJ.dpuf

One comment on “فتوای آیت الله سیستانی ضد فتنه مذهبی در عراق

  1. اشرف الساد ات گفت:

    اقایان به وظیفه عمل کردند والا اختلاف کجاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.