نقش دستگاه های تصفیه آب خانگی در ایجاد بیماریهای قلبی

دستگاه های تصفیه آب خانگی ، املاح مفید آب آشامیدنی را ازبین می برد وسبب ایجاد بیماری های قلبی و مرگ می شود.
مهتاب باغبان رییس گروه کنترل کیفیت و بهداشت آب استان تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه هر روز صبح 20 میلیون تومان هزینه آزمونهای کنترل کیفیت اب شرب استان تهران می شود ، افزود: به هیچ عنوان نباید از دستگاه های تصفیه آب خانگی در استانهایی که به آب شیرین دسترسی دارند استفاده کرد زیرا براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی این دستگاه ها کلسیم ومنیزیم محلول در آب آشامیدنی را که برای سلامتی قلب لازم است حذف می کند و این اتفاق سبب بیماری های قلبی ومرگ می شود.
وی یرقان کودکان وگواتر را نیز از دیگر بیماریهای ناشی از استفاده از دستگاه های تصفیه خانگی دانست و تصریح کرد : با توجه به اینکه برخی از این دستگاه ها استاندارد نیست، تماس مداوم این دستگاه ها با آب ، قطعات آنها را دچار مشکل می کند و سبب آلایندگی و انتقال آن به آب سالم و قابل شرب می شود. 
باغبان با اشاره به اینکه دستگاه های تصفیه آب خانگی فقط در نقاطی که دسترسی به آب سالم وشیرین وجود ندارد،  قابل استفاده است ، افزود: در این نقاط هم بطور حتم باید دستگاه دارای استاندارد سازمان ملی استاندارد باشد در غیر این صورت سبب بروز بیماری خواهد شد.
رییس گروه کنترل کیفیت و بهداشت آب استان تهران گفت:کیفیت آب شرب تهران با استفاده از سیستم های آنلاین هرلحظه بررسی می شود ونتیجه آن به سرعت به مسئولان ارسال می شود که اگر مشکلی در کیفیت آب ایجاد شود ، آب از مدار بهره برداری خارج و آب سالم جایگزین آن می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>