هدف از خلق داعش ایجاد اختلاف میان مسلمانان بود

 

نمایندگان اهل تسنن در گفت‌وگو با فارس عنوان کردند
هدف آمریکا از خلق داعش ایجاد اختلاف میان مسلمانان بود/ داعش همان خوارج هستند/ غرب نمی‌تواند مسلمانان را از دانش محروم کند

مولوی نظیر احمد سلامی با اشاره به اینکه نظام سلطه و استکبار مستقیم و یا غیرمستقیم به دنبال ایجاد اختلاف میان مسلمانان است، گفت: غرب می‌خواهد از هر حیث ملل مسلمان را محصور کند.

مولوی نظیر احمد سلامی از نمایندگان مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در حاشیه  کنفرانس بین‌المللی علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل و سیاست خارجی خبرگزاری فارس، گفت: گروه تروریستی داعش نماینده آمریکا است و این یک ترفندی است که دو خبرنگار آمریکایی توسط داعش کشته شدند و این کارها در جهت ایجاد تفرقه میان مسلمانان صورت می‌گیرد و خط استکبار مستقیم و یا غیر مستقیم به دنبال ایجاد اختلاف است.

وی  با اشاره به محاکمه سران رژیم صهیونیستی در جنگ غزه، گفت: محاکمه سران رژیم جنایتکر صهیونیستی از دو جنبه باید پیگیری شود ابتدا مسئولان قضایی لاهه باید در این باره تلاش کنند و تحت تاثیر قدرت‌های بزرگ نباشد، تا سران صهیونیستی محاکمه شوند. از طرف دیگر از سوی دولت های اسلامی این قضیه دنبال شود و مردم فلسطین پشتیبانی شوند و اگر این دو پدیده در کنار هم انجام گیرد محاکمه سران صهیونیستی با موفقیت صورت می‌گیرد.

مولوی نظیر احمد سلامی  در خصوص تحریم علم و دانش ایران از سوی غرب و به انحصار در آوردن آن برای خودشان، گفت: آمریکا و غرب می‌خواهند از هر حیث و جهت ما و ملت مسلمان را محصور کند و نمی‌خواهد به سطح برابری دانش علمی به آنها برسیم.

 

همچنین عابد نقیبی اهل تسنن و شافعی که از مهاباد برای شرکت در این کنفرانس حضور یافته بود، به خبرنگار فارس، گفت: گروه‌های تروریستی داعش که اکنون به وجود آمدند از بازماندگان خوارج هستند که باید برای مقابله با آنها روشنگری کرد و در محافل علمی و دانشگاهی این موضوع تبیین شود که هدف آنها ایجاد تفرقه در میان مسلمانان است چرا که آمریکا ائتلاف  ضد داعش را به وجود آورده است.

وی تصریح کرد: با تحلیلی که آمریکا داشت فکر می‌کرد داعش با استقبال زیادی روبرو می‌شود با توجه به پراکندگی‌های سرزمین عراق فعالیت آنها را در عراق انجام داد و وقتی که دید کردها هم که شافعی و سنی مذهب هستند با داعش همراهی نمی‌کنند؛ بازی را دو طرف کرد در حالی که پشت آن‌ها را گرفته بود از جلو هم به آن حمله کرد.

نقیبی افزود: با توجه به گسترش اسلام در اروپاو آفریقا دشمنان تلاش کردند تا با پیدایش داعش چهره‌ای غیر واقعی از اسلام را به آنان نشان دهد و این گروه تروریستی که با خشونت همراه هستند را به وجود آورد و به راستی که آنها نوادگان استعمار هستند که هر روز رنگ عوض می‌کنند.

به گزارش فارس کنفرانس بین‌المللی علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین با حضور مهمانان و اندیشمندان و شخصیت‌های عالی رتبه  از 53 کشور خارجی از جمله کشورهای فلسطین، لبنان، عراق، سوریه، ترکیه، مصر، تونس، اردن، تاجیکستان، گامبیا، تانزانیا، بحرین، هند، کامرون، مالزی، پاکستان، اوکراین، نیجریه،  سریلانکا، یمن، مالی، سنگال، آفریقای جنوبی، قزاقستان و برخی دیگر کشورها از روز گذشته  (18 شهریورماه) در هتل المپیک تهران آغاز شده  و امروز هم ادامه دارد.

انتهای پیام/

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930619000065#sthash.KCcVaU3p.dpuf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.